NYX Trio

 

 ANETE TOČA     flauta

    TATJANA OSTROVSKA  vijole

     IEVA SARJA  klavieres

 

 

 

 

ANETE TOČA flauta

 

Mūzikas studijas Anete uzsākusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur mācījusies pie Silvas Krašauskas. 2006. gadā ieguvusi maģistra grādu profesora Viļņa Strautiņa klasē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Meistarību papildinājusi pie tādiem pasniedzējiem kā Filips Benuā (Philippe Benoit), Žaklīna Rosa (Jacqueline Ross) un citiem.

 

Anete ir vairāku starptautisku festivālu (Šlēsvigas-Holšteinas festivāls, Reingavas mūzikas festivāls u.c.) dalībniece un konkursu laureāte (.P. Jurjāna pūšaminstrumentu konkurss Rīgā, A. Mravinska festivāls Sanktpēterburgā u.c.). Daudz spēlējusi kamermūziku dažādos sastāvos, arī dāņu koka pūšaminstrumentu kvintetā Carion, kurā sastāvā Anete šogad izcīnīja 2.vietu un sudraba medaļu prestižajā 8. Osakas (Japāna) kamermūzikas konkursā. Koncertējusi kā soliste un kamermūziķe daudzās pasaules valstīs - Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Zviedrijā, Armēnijā, Vācijā, Japānā un Lielbritānijā. Uzstājusies kā soliste ar JVLMA studentu orķestri, kā arī orķestriem „Sinfonia Concertante” un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

 

 

 

 

 

Anete ir pieprasīta mūziķe Latvijas un Eiropas vadošajos orķestros. Kopš 2006. gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe. Tāpat Anete ar panākumiem darbojas pedagoģijas laukā – pasniedz flautas spēli un kamermūziku P.Jurjāna  mūzikas skolā.