Biogrāfija

NYX Trio

 

 ANETE TOČA     flauta

    TATJANA OSTROVSKA  vijole

     IEVA SARJA  klavieres

 

 

 

 

Kamermūzikas vienība NYX Trio dibināta 2011. gada rudenī. Tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – vijolniece Tatjana Ostrovska, flautiste Anete Toča un pianiste Ieva Sarja. NYX Trio pirmais koncerts notika 2012. gada 8. septembrī Lielās Ģildes Minsteres zālē mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" ietvaros.

 

Kopš dibināšanas trio ir intensīvi koncertējis Latvijā ( koncerti Oleru muižā, Valmieras J. Vītola kamerzālē un Valmieras kultūras centrā Ziemas mūzikas festivāla noslēguma koncertā, Siguldā - ciklā „Bēthovens un Sigulda”,  Rīgā - teātrī "Hamlets" kamermūzikas cikla "Hamlets. Klasika." ietvaros), kā arī uzstājies Londonā, Vestminsteras katedrāles zālē (Westminster Cathedral Hall). Ar kamermūzikas programmu „Vakara stāsti” NYX Trio piedalījies Latvijas Nacionālā simforniskā orķestra rīkotajās kamermūzikas dienās. Trio papildinājies meistarklasēs pie Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas (Londona) profesores Žaklīnas Rosas (Jacqueline Ross). 


NYX Trio nosaukumam par pamatu ņemts sengrieķu mitoloģijas nakts dievietes Niksas (Nyx) vārds. Viens no šīs dievietes uzdevumiem bija rūpēties par tiem, kas darbojas nakts aizsegā, arī radošo profesiju pārstāvjiem - mūziķiem, dzejniekiem, rakstniekiem. Niksa bija atbildīga par iedvesmu un radošumu. Ne velti sengrieķu mūzas veltīja viņai dziesmas, jo dievietes labvēlība bija svarīga. Niksa deva iedvesmu mūzām, lai tās spētu iedvesmot rakstniekus, dzejniekus un mūziķus.